Позбавлення батьківcьких прав

Позбавлення батьківських прав — багаторівневий процес, що розглядається в судовому режимі. Він має на меті офіційно позбавити батьків права опікуватися долею дитини. Такий позов мають право подати: батьки; офіційний опікун; заклад, в якому знаходиться дитина; органи опіки; прокурор або і сама дитина, якщо їй є чотирнадцять років.

Самое интересное : Позбавлення батьківcьких прав

Причини, відповідно до яких реалізовується позбавлення прав

На сьогоднішній день діючим Законодавством України окреслені основні моменти, через які батьків позбавляють права на виховання дітей:

  1. Якщо батьки покинули дитину у пологовому закладі, не маючи на це вагомих причин і половину року не ініціювали батьківської опіки.
  2. Не виконують прямих зобов’язань батьків щодо дитини.
  3. Агресивно поводяться з дитиною.
  4. Систематично вживають алкоголь або наркотики.
  5. Експлуатують дитину у власних цілях.
  6. Якщо вони несуть кримінальне покарання за свідоме вчинення моральної чи фізичної шкоди для дитини.

Варто зазначити, що батьків позбавляють прав лише у випадку, коли дитині ще немає вісімнадцяти років. У разі позбавлення офіційних прав на виховання дитини, з’являються певні правові обмеження: назавжди втрачається право впливати на долю дитини, бути її єдиним офіційним представником, отримувати пільги для утримання дитини, ставати її опікуном. Судом передбачається можливість поновлювати права на виховання, але це реалізувати важко.

Як можна поновити права батьків?

Повернути права на дитину під силу кожному, звернувшись в суд із позовною заявою. Під час розгляду позову, суд завжди бере до уваги наступні факти: наскільки змінився стиль поведінки батьків (чи одного з них); враховуються ті причини, за яких були втрачені усі права, а також чи співпадає відновлення прав з інтересами та бажанням самої дитини. Категорично неможливо відновити офіційні права у ситуації, коли дитині виповнилося вісімнадцять років в період, коли розглядалася справа, або у випадку всиновлення дитини іншою родиною.

Які проблеми виникають частіше інших під час розгляду справи?

Судовий процес, в будь-якому випадку, — це непростий процес. В його ході можуть виникати обставини, здатні змінити вердикт суду. Серед них, такі:

  1. Позивач звертається до суду з відповідним питанням, але він не входить до категорії осіб, які можуть подавати такого роду позов.
  2. Не завжди до розгляду справи залучається орган опіки, якщо він не є позивачем.
  3. Недостатнє з’ясування усіх нюансів справи судом.
  4. Ігнорування особистої думки дитини щодо її майбутнього(якщо дитина може свідомо висловлювати думку).

Як показують статистичні дані, в ході розгляду судових справ, велику кількість порушень вчиняє і сам суд, ігноруючи або недостатньо беручи до уваги обставини справи. Не потрапляти в такі ситуації, або вийти з них допомагає адвакати Львів з досвідом «Юридична компанія Бачинський, Коломієць і партнери», яка має великий досвід у вирішенні проблем подібного характеру. В структурі компанії лише досвідчені адвокати, які гарантовано допоможуть поліпшити кінцевий результат судової справи, залишивши перемогу за вами.

Комментарии через Facebook

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

...